...

FAQ

FAQ

Zakup i wysyłka

Gdzie mogę zobaczyć namiot zanim zdecyduję się na zakup?

Zapraszamy do naszej siedziby która mieści się w Poznaniu przy ul. Kurlandzkiej 11c. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Będziesz miał także możliwość obejrzenia i zapoznania się ze wszystkimi elementami przykładowego namiotu.

UWAGA: W naszej siedzibie mamy elastyczne godziny i dni pracy (popołudnia i częściowo weekendy) jednak nie jesteśmy w stanie być cały czas na miejscu dlatego też prosimy o krótki telefon przed planowanym przyjazdem.

Czy mogę umówić się na odbiór namiotu wraz z montażem?

W przypadku zakupu jednego z naszych produktów możesz oczywiście odebrać go własnym autem. W takim przypadku zorganizujemy krótki instruktaż z używania wraz z poradami ponadto pomożemy Ci przy instalacji namiotu na Twoim samochodzie.

Chciałbym przed zakupem spróbować podróży z namiotem dachowym. Czy jest możliwość przetestowania?

Jeśli nigdy nie podróżowałeś z namiotem dachowym polecamy wybrać się na pierwszy urlop wynajmując namiot dachowy. Wypożyczając jeden z naszych namiotów będziesz mógł sprawdzić tę formę biwakowania a także sprawdzić jakość samego namiotu. Jeśli po wynajmie zdecydujesz się na zakup otrzymasz upust cenowy w wysokości 50% ceny jaką zapłaciłeś za wynajem.

Chciałbym przed zakupem spróbować podróży z namiotem dachowym. Czy jest możliwość przetestowania?

Jeśli nigdy nie podróżowałeś z namiotem dachowym polecamy wybrać się na pierwszy urlop wynajmując namiot dachowy. Wypożyczając jeden z naszych namiotów będziesz mógł sprawdzić tę formę biwakowania a także sprawdzić jakość samego namiotu. Jeśli po wynajmie zdecydujesz się na zakup otrzymasz upust cenowy w wysokości 50% ceny jaką zapłaciłeś za wynajem.

Czy jest możliwość wysyłki waszych produktów?

Oczywiście, jest możliwość dostarczenia oferowanych przez nas produktów na terenie Polski. Z uwagi na wagę i rozmiar do wysyłki namiotu dachowego wykorzystujemy firmy spedycyjne lub realizujemy dostawy bezpośrednimi autami dostawczymi. W przypadku mniejszych przesyłek (akcesoria, przedsionki), korzystamy z firm kurierskich.

Jakie są dostępne formy płatności?

W przypadku odbioru osobistego płatność jest możliwa gotówką, kartą płatniczą oraz blik. Przy zamówieniach wysyłkowych dostępne są szybkie płatności za pośrednictwem T-pay oraz przelew na konto bankowe.

Gwarancja i reklamacje

Produkty marki Far Away Equipment objęte są 24-miesięczną gwarancją.

Zagadnienia Techniczne

Czy dach samochodu wytrzyma obciążenie namiotu dachowego oraz jego mieszkańców?

Zgodnie z przepisami sprzedawcy samochodów mają obowiązek podawać dopuszczalne obciążenie dynamiczne dachu. W zależności od modelu waha się ono pomiędzy 60-100kg, jednak odnosi się ono wyłącznie do auta w ruchu. Wytrzymałość dachu pojazdu zaparkowanego, jest wielokrotnie wyższa i zbliżona do masy całego samochodu. Nie ma zatem przeciwskazań montowania namiotów dachowych na większości aut poruszających się po drogach – jedynym wyjątkiem są kabriolety.

Jak dobrać belki do zamontowania namiotu dachowego. Czy są jakieś istotne parametry które muszę wziąć pod uwagę?

Większość dostępnych na rynku belek poprzecznych bagażnika nadaje się do montażu namiotu dachowego. Podobnie jak w przypadku producentów aut podawana dopuszczalna nośność dotyczy bagażnika na poruszającym się pojeździe. Co do zasady polecamy montaż na belkach fabrycznych (producenta auta) oraz belkach markowych średniej półki cenowej lub znanych międzynarodowych marek.

Montuję namiot dachowy, jak powinienem zamontować belki bagażnika dachowego?

Optymalny odstęp pomiędzy belkami bagażnika dachowego powinien wynosić ok. 75-80cm.

Jaka jest maksymalna szerokość oraz grubość belek bagażnika dachowego?

Standardowy zestaw montażowy namiotu dachowego zawiera mocowania na bagażniku o szerokości belki do 9cm oraz grubości do 3cm. W przypadku posiadania nietypowych wymiarów prosimy o informację przed planowanym montażem w celu przygotowania odpowiednich adapterów.

Czy namiot dachowy może być składany w czasie deszczu?

Materiał namiotu dachowego jest przygotowany do tego, by przetrwał nawet trudne warunki pogodowe. W przypadku nawet bardzo silnego deszczu czy śniegu możesz bez obaw złożyć Twój namiot dachowy. Materiały użyte do jego produkcji są odporne na nasiąkanie oraz czynniki biologiczne w postaci pleśni. W stanie zmoczonym, namiot może być przechowywany ok. 1-2 tygodni, po tym czasie należy go rozłożyć do wyschnięcia.

Jak przygotować namiot dachowy do zimy?

Przygotowanie namiotu dachowego do zimy polega przede wszystkim na dopilnowaniu, by złożony po raz ostatni w sezonie był dokładnie, pozbawiony zewnętrznych zanieczyszczeń czy liści. Należy także zwrócić uwagę na wysuszenie materaca. Dobrym pomysłem jest włożenie do środka pochłaniacza wilgoci  lub wykorzystanie torebek z granulkami na bazie silikażelu. Po wysuszeniu należy zabezpieczyć namiot szczelnie  zapinając zamek błyskawiczny pokrowca.

0
0
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.